آموزش

فیلم های آموزشی جهت نصب کاشی و سرامیک های موزاییکی

 

 

آموزش تمیز کردن کاشی و سرامیک

در فایل زیر آموزش تمیز کردن انواع کاشی و سرامیک برای شفافیت بیش تر و همچنین پاک شدن انواع لکه ها از سطوح کاشی و سرامیک ارائه شده است:

 

دانلود آموزش تمیز کردن کاشی سرامیک

 

آخرین تغییرات استاندارد ملی شماره ۲۵
(استاندارد ملی کاشی و سرامیک ایران)

 

دانلود آخرین تغییرات استاندارد ملی شماره ۲۵

 

استاندارد ملی شماره ۲۵

(استاندارد کاشی و سرامیک ایران)

 

دانلود استاندارد ملی شماره ۲۵

 

راهنمای نصب محصولات موزائیک شرکت کاشی و سرامیک بقایی

مصرف کننده محترم:

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، به حضور محترمتان می رساند سرامیک ها و قطعات دکوری مورد استفاده در این نوع محصولات به دلیل جنبه آرتیستیک دارای سطوح پلاتینی، طلایی، فلزی، لوستر و… بسیار حساسی هستند. لذا جهت اخذ بهترین نتیجه، باید قبل و پس از نصب، به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • برای حفظ نظم و فاصله بین قطعات موزائیک داخل بسته ها، توجه داشته باشید که بسته ها به صورت کاملا منطبق و کمتر از ۶ ردیف روی یکدیگر چیده شوند و از قرار دادن بسته های موزائیک در محل های مرطوب و در معرض آب جدا اجتناب نمائید.
  • از برخورد هرگونه ملات، چسب، خمیر بند کشی و یا اجسام تیز و زبر با سطح موزائیک ها اجتناب کنید، سطح موزائیک ها بسیار حساس هستند و به راحتی تمیز نمی شوند.
  • قبل از نصب بهتر است سطح دکوری موزائیک ها را با استفاده از چسب کاغذی بپوشانید و تا اتمام کامل عملیات نصب، لایه محافظ سطوح فلزی و یا چسب کاغذی که به سطوح دکوری چسبانده اید را جدا نکنید، تا از برخورد مستقیم ملات، چسب و خمیر بند کشی با این سطوح تا حد امکان جلوگیری گردد.
  • برای نصب صحیح، حتما از چسب کاشی با کیفیت و بند صلیبی متناسب با بند قطعات موزائیک استفاده کنید. توجه داشته باشید که چسب مصرفی رقیق و شل نباشد و حالت خمیری داشته باشد تا سریع تر خشک گردد.
  • محل استفاده جهت قطعات موزائیک می بایست دارای سطح صاف و یکنواخت (سطح سیمان کاری شده یا کاشی شده) باشد. پس از زیر سازی مناسب بر روی دیوار، چسب کاشی را بر اساس شکل سرامیک ها به طور یکنواخت با استفاده از ماله دندانه دار پخش نمائید.
  • برای نصب و چیدمان سریع و صحیح موزائیک های گروهی با چسب کاشی، می توانید یک صفحه تخت و غیر‌قابل انعطاف که هم اندازه و هم شکل ورق های موزائیک است تهیه نمائید و با قراردادن آن روی موزائیک های گروهی و با استفاده از ضربات ملایم چکش پلاستیکی موزائیک های گروهی را کاملا همسطح نصب نمائید. حتما دقت داشته باشید که لبه قطعاتی که قبلا نصب شده باید قبل از نصب موزائیک گروهی بعدی تمیز گردد.
  • چند میلی متر فضای آزاد در گوشه دیوارها برای کاهش تنش های ناشی از انبساط کاشی ها لحاظ شود.
  • چسب کاشی و خمیر بند کشی باقی مانده در سطح موزائیک ها بعد از اتمام نصب و قبل از خشک شدن برداشته شود، جهت پاک کردن از پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده نمائید.
  • موزائیک های دارای سطوح طلا، پلاتین و فلزی بر اثر هر نوع اسید و مواد قلیایی تاثیرپذیر هستند. لذا برای نظافت می بایست از مواد تمیز کننده خنثی استفاده گردد.